piątek, 2 czerwca 2017

Regenerująca kąpiel ziołowa - Mocny EFEKT. Składniki, przygotowanie, wykonanie.

Pokażę Ci jak w domu sporządzić bardzo regenerującą kąpiel z dodatkiem ziół i olejków eterycznych.

Taką kąpiel również możesz przygotować w jaccuzzi, ruskiej bani albo w małym basenie. Każde miejsce jest dobre do zaznania tej przyjemności. 

W moim przypadku bardzo chciałam zregenerować plecy i nogi. Plecy dostały mocny masaż po długiej przerwie. Nogi były konkretnie trenowane przez ostatnie 3 miesiące, więc wymagały masażu, rollowania, sauny i takiej kąpieli. 50 km roweru dziennie + kilka godzin marszu dają czadu :) Przy okazji uznałam, że taka kąpiel przyspieszy naprawę pozbijanych piszczeli. 

Składniki:
szałwia 
rumianek 
kwiat mniszka lekarskiego
liście brzozy
suszone pędy sosny
olejek cedrowy (30 kropli na cały garnek)

 

Zalewamy wszystko wodą około 80 stopni. Gdy woda trochę ostygnie dorzucamy kwiat mniszka lekarskiego. Podgrzewamy całość - jednak nie doprowadzamy do wrzenia. Po około 20 minutach - przecedzamy całość.Odlewamy jedną część do kubka. Te same zioła wypijemy w trakcie kąpieli.Woda w zbiorniku w którym będziemy się kąpać powinna mieć temperaturę około 65 stopni C. dolewamy do niej cały garnek wywaru z naszych ziół. Dodajemy do zbiornika 30 kropli olejku cedrowego.

Kąpiel powinna trwać 15-20 minut. Podczas niej małymi łykami pijemy napar zostawiony w kubku. Przed samą kąpiel dobrze jest zrobić peeling całego ciała szczotką japońską lub naturalną gąbką.

Jeśli po kąpieli idziemy spać - wychodzimy i nacieramy ciało olejkiem cedrowym. 30 kropli na całe ciało. Po obudzeniu można wziąć ciepły-zimny prysznic.

Jeśli jednak nie będziemy spać a np. odpoczywać świadomie - czytać książkę czy coś oglądać, należy na koniec opłukać się lodowatym prysznicem. Po czym na koniec wcieramy olejek cedrowy - 30 kropli na całe ciało.

Znalezione obrazy dla zapytania cedar oil

Odprężające działanie tej kąpieli czuć nawet kilka dni po jej zrobieniu. Idealna przed masażem, po masażu, po treningu, przed spodziewanym długim wysiłkiem. O super odprężonej skórze też tutaj warto wspomnieć.

Temperaturą wody, czasem przebywania w kąpieli i natężeniem substancji ziołowych, regulujemy sobie - w czym pomóc ma nam taka kąpiel.

Jeśli możesz zagotować jakieś 100 litrów wody i w takiej ilości przygotować sobie napar z ziół i wykąpać się w nim bez rozcieńczania. Wtedy po 30 minutach kąpieli będziesz zmuszony pójść spać :)

Róbcie sobie to raz w tygodniu przez 4 tygodnie. To jest potęga chilloutu :)Częstujcie się informacjami i zachęcam do dyskusji w komentarzach.

Linki:

Facebookowa grupa Tydzień Patrzenia w Słońce: 

Produkty Aloesowe i zestaw Clean9: 

Moja strona: http://g-combat.pl
Kontakt prywatny / dodaj do znajomych / obserwuj

E-mail: monika.turemka@wp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki za komentarz. Tu liczy się Twoje zdanie.