środa, 22 sierpnia 2012

Stopy - nasz fundament.

Tak jak w tytule - stopy są fundamentem konstrukcji naszego organizmu. Zawrotne tempo życia sprawia, że nie mają one chwili wytchnienia i ciągle noszą nasz ciężar. Często zapominamy by zadbać o ich dobrą kondycję. To właśnie w stopach znajduje się aż 72 000 zakończeń nerwowych, które są odpowiedzialne za łączenia między poszczególnymi częściami ciała. 
Naturalnym masażem stóp jest chodzenie boso. To idealny sposób na poprawę kondycji całego organizmu. Od dłuższego czasu propaguję tę formę aktywności o czym możesz przeczytać na: http://wystaczychciec.blogspot.com/2012/07/boso-przez-swiat.html
Jeżeli jednak przeraża Cię chodzenie boso lub po prostu nie masz na to czasu albo nie masz gdzie spacerować warto skorzystać z masażu stóp.
Masaż stóp według wielu osób uchodzi za najbardziej relaksujący. Doznania wypływające z masażu przynoszą niebywałą ulgę. Nie chodzi tu tylko o przyjemność dla stóp, sęk w tym, że umiejętny dotyk nóg oddziałuje na wszystkie partie naszego ciała. Czasem możemy nawet nie być świadomi, że ukojenie i spokój po zabiegu wynikają z masażu stóp.

Każdy skrawek, fragment ludzkiej stopy odpowiada za inną część całego organizmu. Wszystko za sprawą wspomnianych zakończeń nerwowych, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić stopom ciepło oraz troszczyć się o nie. Niezwykłe unerwienie i rola stóp czynią je wyjątkowym materiałem dla wprawionych w masażu rąk. Naciskanie i gładzenie poszczególnych części i punktów pozwala na wywołanie niepowtarzalnych uczuć, a nieraz nawet wyleczenie obolałych miejsc.

 

1 komentarz:

  1. No coś w tym jest :) to dlatego jak prawą nogą wstaję z łóżka rano i nadeptuje okolicą pięty na kapeć to od razu zaraz chce mi się do WC zrobić coś grubszego :D Pozdrawiam KOSA

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarz. Tu liczy się Twoje zdanie.