poniedziałek, 12 listopada 2012

Czy masaż odchudzający działa?

masaż odchudzający warszawa

 Masaż odchudzający to praca na rzecz zmniejszenia tkanki tłuszczowej, odprowadzenie toksyn, regulacja płynów ustrojowych oraz co jest bardzo istotne, wzmacnianie przesilonych mięśni i stawów w wyniku przeciążenie organizmu nadwagą.

 

Co daje masaż odchudzający i jak jest wykonywany?


Skuteczny masaż odchudzający powinien być masażem najintensywniejszym ze wszystkich. Ugniatanie, uciskanie i oklepywanie ciała jest dość bolesne, ponieważ jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej. Można dzięki niemu wymodelować i wyszczuplić sylwetkę a także pozbyć się cellulitu.

Masaż odchudzający jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Pamiętajmy jednak, że licząc na terapię odchudzającą polegającą jedynie na biernej postawie i zastosowaniu jedynie masażu, dla wielu osób efekty będą wysoce niezadowalające.
 
masaż odchudzający warszawa
Masaż odchudzający wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego i technik łącznotkankowych. Polecany jest szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Masaż odchudzający modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące.
Masaż modelujący najlepsze efekty przynosi jeżeli istnieje czynna współpraca pomiędzy klientką, masażystą a trenerem, z którym współpracuje klientka.

Pamiętajmy jednak, że same masaże beż ćwiczeń niewiele nam dadzą. Masaż pozwoli wcisnąć się w obcisłą wieczorową sukienkę ale nie będzie to trwało wiecznie. Potrzebne są ćwiczenia odchudzające i diety odchudzające.
Niektóre masaże poprawiają proces trawienia oraz prace takich organów jak np. wątroba. Można je uważać za masaże odchudzające.

Drenaż limfatyczny - Zabieg/masaż fizjoterapeutyczny którego celem jest wspomaganie przepływu limfy czyli płynu tkankowego biorącego udział w transporcie tłuszczy.

Shiatsu i masaż tajski - Starożytne sztuki uzdrawiania dotykiem pochodząca z Azji. Poprzez dotyk przepływ energii w naszym organizmie zostaje uregulowany.

ZAPAMIĘTAJ !!! By masaż odchudzający przyniósł zamierzony efekt należy poddawać się mu regularnie, identycznie jak ćwiczeniom .
masaż odchudzający warszawa

2 komentarze:

  1. Świetny artykuł ! Może to trochę uzmysłowi ze nie samym masażem da się schudnąć do tego trzeba ćwiczenia dieta i masaż wtedy wszystko gra idealnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z pewnością efekty przychodzą dużo szybciej, a tym samym motywacja do odchudzania wzrasta.

      Usuń

Dzięki za komentarz. Tu liczy się Twoje zdanie.