niedziela, 19 maja 2013

Lenda Murray - pasja kulturystyki.

Dzisiejszym postem rozpoczyna się cykl artykułów o osobach, które mogą być inspiracją dla wielu z Was. Są i moją inspiracją do wielu działań. Osoby te to tytani pracy, wytrwałości a przede wszystkim postacie pełne pasji, których właśnie ona zawiodła na sam szczyt . 

Dzisiaj postać Lendy Murrey - kulturystki. Kobieca kulturystyka często budzi kontrowersje. Duże, odtłuszczone mięśnie u kobiet powodują to, że nie wpisuje się ich w ogólnie przyjęty kanon piękna. Jak już pisałam, w którymś z poprzednich artykułów, piękno to pojęcie względne i nie będę się tutaj nad tym rozwodzić. Jak sama nazwa wskazuje bodybuilding to budowanie ciała. Budowanie proporcjonalnej sylwetki. I tym  właśnie od wielu lat bardzo skutecznie zajmuje się Pani Lenda Murrey.


Urodzona. 22 lutego, 1962 w USA w Detroit w stanie Michigan . Najbardziej utytułowana zawodowa kulturystka na świcie: 8-krotna zwyciężczyni konkursu Ms Olympia, który jest najważniejszym wyróżnieniem w zawodowej kulturystyce kobiet. W liceum trenowała biegi sprinterskie i była cheerleaderką. Od 1985 roku zaczęła starty w kulturystyce. Szybko przebiła się do światowej czołówki wygrywając po drodze szereg regionalnych i krajowych zawodów.
Od 1989 roku zdobyła statut zawodowej kulturystki. Później to już samo pasmo sukcesów: 

1985 NPC Michigan State - 4 miejsce
1985 NPC Eastern Michigan - 1 miejsce
1986 NPC Michigan - 3 miejsce
1986 NPC Ironwoman Michigan - 3 miejsce
1987 NPC Michigan - 3 miejsce
1987 NPC North Coast - 2.miejsce
1988 NPC Michigan - 1 miejsce
1989 NPC Junior Nationals - 1 (kategoria ciężka i OPEN)
1989 IFBB North American Championships - 1. (kategoria ciężka i OPEN)
1990 IFBB Ms Olympia - 1 miejsce
1991 IFBB Ms Olympia - 1 miejsce
1992 IFBB Ms Olympia - 1 miejsce
1993 IFBB Ms Olympia - 1 miejsce
1994 IFBB Ms Olympia - 1 miejsce
1995 IFBB Ms Olympia - 1 miejsce
1996 IFBB Ms Olympia - 2 miejsce
1997 IFBB Ms Olympia - 2 miejsce
2002 IFBB Ms Olympia - 1 (kategoria ciężka i OPEN)
2003 IFBB Ms Olympia - 1 (kategoria ciężka i OPEN)
2004 IFBB Ms Olympia - 2 (kategoria ciężka i OPEN)Przy wzroście 165 cm waga startowa Lendy Murray to około 65-67 kg w różnych momentach kariery. Obecnie zawodowe kulturystki ważą dużo więcej, tracąc przez to proporcje sylwetki. Moim zdaniem Pani Lenda jest kulturystką, która nie straciła ze swojej kobiecości na rzecz ogromnych mięśni. Sądzę, że najbardziej ze wszystkich kulturystek zbliżyła się do ideału proporcjonalnie zbudowanego kobiecego ciała ukazując bardzo dobrą jakość sylwetki. A tym właśnie cechuje się, a przynajmniej powinna cechować, ta dyscyplina sportu.

Obecnie Pani Lenda przygotowuje zawodników, pomaga ludziom w zmianie wyglądu. Poprzez sporty siłowe propaguje zdrowy styl życia. Nagrywa filmy instruktażowe i dalej rozwija swoją pasję.


Obecnie ma 51 lat i przyznacie sami, że nie jedna kobieta chciałaby wyglądać jak ona będąc w tym wieku.


Jak widać kulturystyka korzystnie wpływa na kobiety. Wbrew powszechnej opinii...

Dobry wpis? Wciśnij lajka, udostępnij - wielkie DZIĘKI :)

4 komentarze:

 1. podziwiam kulturystyki. doprowadzenie ciała do takiej formy wymaga wiele pracy, energii i wyrzeczeń. jednak osobiście nie podoba mi się aż tak umięśnione kobiece ciało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To kawał ciężkiej pracy i przede wszystkim trzymanie diety bez minimalnych odstępstw. Właśnie takiej wytrwałości możemy się nauczyć od kulturystek. Żadnego podjadania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wg mnie takie ciało zatraciło kobiece kształty, nie podobają mi się tak umięśnione kobiety. Ale mimo wszystko podziwiam takich ludzi za pasję i ciężką pracę, którą muszą wykonywać każdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Masakra, takiej kobiety to ja jeszcze nie widziałam...

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarz. Tu liczy się Twoje zdanie.