piątek, 12 grudnia 2014

Relacja z turnieju kick-boxingu Mazovia Cup - European Cup 2014.

Kilka tygodni temu pojawił się pomysł wystartowania w zawodach kick-boxingu przez dziewczyny z G-COMBAT: Sekcji kick-boxingu dla kobiet. Postanowiłyśmy wystąpić na turnieju 8th Mazovia Cup - European Cup, który odbył się 6 grudnia w Tarczynie. W turnieju startowało blisko 500 zawodników i zawodniczek z POLSKI, GRECJI, CHORWACJI, ANGLII, UKRAINY, BELGI, CZECH, SŁOWACJI, MOŁDAWII i FRANCJI. 

Wystąpiłyśmy 3-osobowym składem: Emilia Olko, Karolina Młynik, Iwona Ufnalska i ja jako trener :)


Był to nasz pierwszy start jako G-Combat i pierwszy start w federacji UFR. Dla Iwony był to zawodniczy debiut, dla Karoliny i Emilii powrót bo kilkuletniej przerwie. 


Po zważeniu, zmierzeniu i dopełnieniu formalności czekałyśmy z niecierpliwością na pierwsze walki. Nasze pojedynki zaczynały się od 43 walki turnieju. Miałyśmy dużo czasu by obejrzeć pojedynki dzieciaków na piankowe pałki, walki zawodników mma w octagonie, pokazy układów dowolnych i rozbijania desek.Gdy przyszła nasza kolej, dziewczyny ruszyły ostro po zwycięstwo w każdej formule i kategorii. Oto finalne wyniki:

6 złotych i 2 srebrne medale 

Iwona Ufnalska:
złoty medal kat. - 60kg seniorki w formule UFR tatami (walka podzielona na 3 rundy: 1 runda boks, 2 runda kick-boxing, 3 runda kick-boxing z kopnięciami low-kick na uda),

złoty medal kat. - 60kg seniorki w formule Kick-Boxing tatami (kick-boxing z kopnięciami low-kick na uda).Iwona Ufnalska po wygranej walce
Karolina Młynik:
złoty medal kat. - 170 cm seniorki w formule pointfighting (walka przerywana na punkty)
złoty medal kat. + 170 cm seniorki w formule pointfighting (walka przerywana na punkty)
złoty medal - GrandChampion (bez podziału na kategorie) w formule pointfighting (walka przerywana na punkty)

srebrny kat. + 60kg seniorki w formule UFR tatami (walka podzielona na 3 rundy: 1 runda boks, 2 runda kick-boxing, 3 runda kick-boxing z kopnięciami low-kick na uda),

Emilia Olko:
złoty medal kat. - 160 cm w formule pointfighting (walka przerywana na punkty)
srebrny medal - GrandChampion (bez podziału na kategorie) w formule pointfighting (walka przerywana na punkty).

Tu możecie obejrzeć walki dziewczyn:


Super koszulki do walk na turnieju stworzone dla nas przez MACHIKO. Dziękujemy!


Pierwszy start G-COMBAT to bardzo udany występ. Dziewczyny zweryfikowały poziom swojej formy. Zyskały przydatne doświadczenie startując w nowych formułach walki. Pokazały się z najlepszej strony. Każdemu trenerowi mogę życzyć takiej drużyny :)
Dla mnie osobiście start zawodników z którymi trenuję i współpracuję jest dużą dawką emocji.  To również sprawdzian skuteczności moich metod treningowych i taktycznych. 
Mam nadzieję, że kolejne starty będą równie udane :) Fajnie jest wygrywać!7 komentarzy:

 1. Bylo to niesamowite doswiadczenie, po kilku latach wystawić swój organizm na próbę. Okazało się, że nie jest ze mną tak zle. Wniosek: przy odpowiednim treningu można z siebie naprawdę dużo wykrzesać bez względu na wiek. Dziękuję Monika za podpowiedzi w narożniku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś w treningu ze spokojną głową. W takim stanie możemy wygrywać do emerytury :) Co Ty na to? :) Podpowiedzi nie było tak wiele... coś tam jeszcze pamiętasz ze starych tricków :D

   Usuń
  2. Oby tylko przeciwniczek nie zabrakło :)

   Usuń

Dzięki za komentarz. Tu liczy się Twoje zdanie.