poniedziałek, 4 listopada 2013

Jak skutecznie schudnąć?

jak skutecznie schudnąć

Jest wiele sposobów by skutecznie schudnąć. Dlaczego jednak tak się dzieje, że wiele osób ma problem ze schudnięciem? Czy wszystkie wskazówki jak skutecznie schudnąć jednak nie działają?


Po co chudnąć?

Przeglądałam fora internetowe, grupy dyskusyjne i zaskoczyła mnie ilość wpisów, gdzie ludzie po prostu rezygnują z odchudzania. Wytłumaczeń jest bardzo dużo: już nie mam siły, nie mogę wytrzymać bez czekolady, raz nie poszłam na trening i potem już mi się nie chciało iść przez następny tydzień.
A gdzie myśl przewodnia całego odchudzania?  Po co mi to całe odchudzanie? Takie pytanie zadaj sobie na początku. Weź kartkę i zapisz korzyści jakie będziesz mieć z osiągnięcia swojej upragnionej wagi/upragnionego rozmiaru. Na prawdę. Weź kartę i wypunktuj te korzyści.

Daj sobie czas!

Wyznacz konkretną datę uzyskania upragnionego wyniku. Ją również zapisz na tej kartce. Np. schudnąć 7kg do 1 stycznia.
Powieś kartkę w widocznym miejscu. W każdym momencie zwątpienia spójrz na korzyści z osiągnięcia celu i datę, która Cię do niego zbliża. Twoja motywacja wzrośnie a zwątpienie się ulotni.

Wyznacz plan działania!

Zaplanuj sobie cały tydzień: ilość treningów, rodzaj treningów, zabiegów wspomagających odchudzanie
Zrób plan na każdy dzień: wyznacz ilość posiłków i ich rodzaj lub wybierz gotowy plan, wyznacz czas na trening.

Działaj!

Miej swój plan działania zawsze pod ręką. Przeczytaj go o poranku a potem jeszcze raz zerknij na korzyści. Wyobraź sobie jak się czujesz gdy osiągniesz już swój cel. Poczuj się jak zwycięzca. Odhaczaj każdy wykonany punkt ze swojego planu dnia.

Nawyk!

Po tygodniu masz już wypracowany i przećwiczony schemat działania. Aby "wszedł Ci w krew" po prostu go powtarzaj w kolejnych tygodniach. W ten sposób stwarza się nawyk. Zdziwisz się jak np. po 4 tygodniach trzymania zdrowej diety nie będziesz mieć ochoty na "syfiaste jedzenie". A nawet jeśli je zjesz "wynagradzając się" za miesiąc bez odstępstw, stwierdzisz, że to nic smacznego. Twój organizm również się przestawi na nowe zwyczaje.

Kontrola!

Kontroluj swoje postępy. Zapisuj postępy w treningach (ilość powtórzeń, obciążenia, czas ćwiczeń, ilość okrążeń itp.) 
Zapisuj ubytek wagi i centymetrów. Wagę i centymetry kontroluj raz w tygodniu.
Widząc postępy, zyskasz więcej motywacji by osiągnąć swoją wymarzoną figurę.

Jak skutecznie schudnąć? Metod jest bardzo dużo. Jednak nie metody są tu kluczem do sukcesu, a samo działanie. Wiedząc po co chcesz schudnąć, wiedząc kiedy chcesz ten wynik osiągnąć, mając metody i działając uzyskasz wymarzony efekt. Nie pytaj więcej JAK SKUTECZNIE SCHUDNĄĆ? Po prostu podejmij działanie już TERAZ i za kilka tygodni ciesz się zrealizowanym celem. Czas i tak upłynie... 


Dobry wpis? Wciśnij lajka, udostępnij - wielkie DZIĘKI :)


4 komentarze:

 1. Podobają mi się te punkty :)
  Racja, wiele osób chce schudnąć, ale wydaje im się, że po tygodniu już będzie 'po wszystkim' ;) a tu niestety, same chęci nie wystarczą i okazuję się, że sporo wysiłku trzeba w to włożyć. Wtedy może nie utrata motywacji wygrywa, a zwykły leń? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlatego ważne by mieć przed oczami wypisane korzyści i wczuwać się w osiągnięty wynik jak najczęściej. Trzeba robić wszystko by tego lenia nie zbudzić :D I odkochać się w czekoladzie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. najlepsze są naturalne preparaty http://www.naturala.pl/tag/405/skuteczne_odchudzanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Unikałbym szerokim łukiem firmy tak nachalnie wpierdzielającej się z reklamą. Dosłownie jest to WSTYD. Marketingowca też mają kiepskiego, bo gdyby pomyślał to by inaczej sformułował komentarz :D

   Usuń

Dzięki za komentarz. Tu liczy się Twoje zdanie.