środa, 2 października 2013

Zabawy z czajnikiem aż para bucha :)

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu odważników kettlebell. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem to na prawdę niezły wycisk.


Często słyszę od klientek na masażu, że nie mają czasu na ćwiczenie w klubie fitness czy w siłowni. Bieganie je nudzi, a w domu nie mają miejsca na okazałe sprzęty. Taki czajnik to idealne rozwiązanie. Poniżej zamieszczam filmik z przykładowym treningiem:

 

Możliwości "zabawy"  z odważnikami jest na prawdę bardzo dużo. Dzięki czemu trening nie jest nudny i "porusza" całe ciało. Organizm pracuje różnorodnie: może być to trening cardio jak i trening siłowy.

Oto tylko niektóre z korzyści jakie daje kettlebell:
  • Wzmacnia wszystkie mięśnie od stóp po czubek głowy (Trening kettlebell wykorzystuje ćwiczenia angażujące całe ciało. Dobrze wiadomo że kompleksowe ćwiczenia, angażujące całe ciało typowe dla ćwiczeń z kettlebell są o wiele lepsze od maszyn, które izolują mięśnie Dodatkowo kettlebells wzmacniają ścięgna i więzadła, wzmacniają stawy i czynią je bardziej odpornymi na urazy.)
  • Sprawia frajdę (Spójrzmy prawdzie w oczy, większość ćwiczeń jest nudna. Trening kettlebell jest szybki i sprawia frajdę , co jest jedną z przyczyn dla których będziesz się go trzymać. A ponieważ wykonujesz go tylko dwa razy w tygodniu – więc nie masz szansy się nim znudzić) 
  • Buduje szczupłą, muskularną sylwetkę (Mężczyźni widzą pożądany kształt „V” pojawia się jak trening rozbudowuje ramiona, rzeźbi mięśnie brzucha, buduje ręce i ociosuje ich pasy. To smukły wygląd bardziej jak Bruce Lee niż jak Arnold.)
  •  Kobiety się nie rozrastają! (Kobiety zyskują atrakcyjną, smukłą, jędrną sylwetkę która podkreśla to co najlepsze w kobiecym ciele. Pomyśl o Sarze Connor w „Terminatorze”, albo o Madonnie – ale możesz to zyskać w ułamku czasu te kobiety spędziły na rzeźbieniu swoich ciał!)
  • Łatwe do nauczenia się (Ruchy są proste i możesz zacząć stosować je natychmiast. Bez względu na to jak stary czy bez formy jesteś, każdy może to robić i powinien to robić.)
  • W domowym zaciszu (Ćwiczysz kiedy chcesz, kiedy masz czas. Ćwiczysz, bierzesz prysznic i przebierasz się we własnym domu. Dodatkowo całą swoją domową siłownię możesz schować w szafie.)
  • Rozwija siłę korpusu (Kettlebell niemal w każdym ćwiczeniu wymaga zaangażowania mięśni korpusu. Kettlebell mają reputację ćwiczeń wzmacniających plecy i mięśnie brzucha jak nic innego wcześniej.)

  • Zwiększa koncentrację (Nie możesz po prostu go bezmyślnie podnieść i machać dookoła. To ćwiczenia dla osób myślących. Podnoszący musi być cały czas skoncentrowany na ruchu. W wyniku czego uzyskujemy lepszą koordynację i skupienie.)
To naprawdę działa! Począwszy od czołowych sportowców kończąc na kurach domowych, wszyscy przyłączają się do rewolucji kettlebell z jednego powodu: trening z kettlebell działa i przynosi rezultaty. Jeżeli jesteś jak większość ludzi to z pewnością masz kolekcję sprzętów sportowych zarastających kurzem. Wszystko czego próbowałeś albo szybko cię nudziło albo nie dawało szybkich (albo wręcz w ogóle) wyników.  Kettlebells są inne. Rezultaty sprawiają, że chcesz ćwiczyć dalej. Trening sprawia frajdę chociaż ciało dostaje niezły wycisk:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki za komentarz. Tu liczy się Twoje zdanie.